Hakkımızda

Bir oyuncak ile başlanılan ve 11 yıldır durmadan çalışan bir kadın girişimci olan Senem Şenyuva Başdönmez tarafından kurulan bir işletmedir.

Senemiskoo renkli ve farklı oyuncakları ile çocukların ilgisini ve sevgisini kazandı.

Senemiskoo 2012 yılından günümüze kadar el emeği oyuncak, hediyelik eşya ve dekor ürünleri tasarlayan ve bu ürünleri satan bir atölyedir.

Oyuncaklar, çocukların seçme ve değerlendirme yeteneğini geliştirerek, çocukların kendi kendine karar vermesine ve beceri kazanmasına imkan sunar. Oyun arkadaşları zihinsel gelişimlerine yardımcı olur. Önceliği sağlıklı oyun ve uyku arkadaşları oyuncaklar üretmektir. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde destekçi olmaktır.

Dekor Dev Tavşan
Oyun Arkadaşı Tavşanlar

Oyuncak ve hediyelik eşya alanında markalaşma adımları atan Senemiskoo doğa dostu, çevreci ve geri dönüşümcü ilkeleri benimsemiştir. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda iş ahlakını geliştirmiştir. Atölyesinde toplumsal cinsiyet eşitliği, sıfır atık ilkelerini ve geri dönüşümü benimsemiştir.

Çocukların gülmesi çok önemli, çocuklar mutlu olursa gelecekte mutlu olur.

Atölye İçi Görsel

Misyon

–Senemiskoo el emeği oyuncaklarını Türkiye’deki e-ticaret kanalları (trendyol, hepsiburada, shopier…) üzerinden, atölyesinin vitrininden ve kermeslere katılarak perakende olarak satmaktadır. Aynı zamanda toplu satışlar yapmaktadır. Mobilya firmaları, butik satıcılar ve dernekler ile iş birliği yaparak toplu satış politikaları izlemektedir.

Vizyon

Senemiskoo yerli çocuk oyuncakları üreten bir firma olarak müşteri memnuniyetini en üst sıralarda tutarak kurumsal kimliğini korumaktadır. Öncelikli hedefleri arasında Senemiskoo’yu bir Türk markası haline getirerek büyütmektir. Senemiskoo Atölyesini el yapımı oyuncak fabrikasına dönüştürerek bir çok kadına da istihdam sunmak istemektedir. İhracata atılarak Türk markasını dünyaya tanıtmak ve Türk ekonomisini güçlendirmek amaçları arasındadır.