Bebek Oyuncakları nedir? Bebek için Oyuncak Nasıl seçilmelidir?

Bebeğinizin özellikle ilk 6 aydaki tercih ettiği oyuncakların seçimi çok önemlidir. Bebekler bu süreçte hem fiziksel hem zihinsel açıdan gelişimlerini sürdürmektedir. Yavaş yavaş en hareketli dönemlerine ilerlerler ve çevrelerini gözlemlemeye başlarlar. Duyusal ve motor becerilerini destekleyen oyuncaklar onlar için faydalıdır. Peki bebeğinizin en çok hoşuna gidecek ve onlar için en sağlıklı oyuncaklar hangileridir? Sizler için sıraladık!

  1. Çıngırak

Bebekler hareketli ve ses çıkaran nesnelere çok ilgilidirler. Onların dokunma duyularını destekleyen, sesi ve hareketi gözlemleyebilmesini sağlayan çıngıraklar en çok tercih edeceği oyuncaklardandır. Fakat seçeceğiniz çıngırağın sert, keskin kenarları olan ve bebeğinize zarar verebilecek bir cisim olmaması gereklidir. Yumuşak ve fazla küçük parçaları olmayan çıngıraklar tercih etmelisiniz.

Hijyenik fil çıngırak modelimiz. Boyu 20cmx6cm’dir. İçerisinde bulunan ziller ile çıngırağımız ses çıkarmaktadır. Bebeklerin öğrenirken ağza götürme alışkanlıkları oldukları için yıkanabilir bir çıngırak yapmanın uygun olduğunu düşündük. Farklı model ve renkler için bize instagram adresiminizden mesaj atabilirsiniz.
  1. Diş Kaşıyıcısı

Bebekler genellikle ilk 6 ayda diş çıkarma sürecinden geçmektedir. Bu süreçte dişlerini kaşıyabilecekleri diş kaşıyıcılarına ihtiyaç duyarlar. Fakat bu oyuncakların bebeğinizin vücuduna zarar vermeyecek türden olması gerekir. Bu yüzden keskin kenarları olmayan, yüzünü ve ağzını çizmeyecek, yumuşak hatlara sahip oyuncaklar tercih etmelisiniz.

  1. Oyun Halısı

Bebeğinizin 0-6 ay döneminde kasları sürekli gelişmeye devam etmektedir. Bu yüzden kollarını ve bacaklarını rahatça hareket ettirebilecekleri yumuşak bir zeminde oynamak onlar için çok sağlıklı olacaktır. Yüzeyi yumuşak olan ve çeşitli yumuşak oyuncaklar barındıran oyun halılarını tercih edebilirsiniz.

  1. Uyku/Oyun Arkadaşı

Bebeğinizin bu dönemde gelişimini sağlıklı sürdürebilmesi için hem sağlıklı oyuncaklarla oynaması hem de sağlıklı bir uyku uyuması çok önemlidir. Bu ihtiyaçları için bebeğinize edinebileceğiniz uyku ve oyun arkadaşı en iyi çözümü sunacaktır. Çeşitli hayvan figürleri şeklinde dizayn edilen ve yumuşak bir yapıya sahip olan uyku arkadaşları hem bebeğinizin ilgisini çekecek hem de uykuya dalmalarını kolaylaştıracaktır.  

Yıkanabilir uyku arkadaşı zürafa. Bebeklerin kaldırabileceği hafiflikte olan uyku arkadaşlarımız el emeğidir ve makineden yıkanabilirdir.

5. Yumuşak Peluş Oyuncaklar

Bebeğiniz bu dönemde oldukça hareketli ve meraklıdır. Bu yüzden oyuncaklarını ağzına götürebilir veya çok hızlı hareket ettirerek yüzüne, vücudundaki herhangi bir uzvuna çarpabilir. Bu sebeple bebeğinize aldığınız oyuncağın yumuşak olması çok önemlidir. Bebeğiniz hem yumuşak peluş oyuncakları çok sever ve kolayca kavrar, hem de kendisine zarar vermez. Kasları gelişirken ve oyuncağı kolayca hareket ettirebilirken herhangi bir sorun yaşamaz. 

bebek için hediye, yeni doğan, yeni anneler için hediye, peluş oyuncak, bebek oyuncağı, çıngırak, yumuşak çıngırak, yumuşak peluş oyuncak, 0-6 ay bebek oyuncakları, 0-6 ay bebek, oyun halısı, diş kaşıyıcı, yumuşak diş kaşıyıcı, sağlıklı oyuncak, organik oyuncak, uyku arkadaşı, oyun arkadaşı, uyku ve oyun arkadaşı, bebeklerin en sevdiği oyuncaklar, babyshower hediye, babyshower için ne alabilirim

hurcan

Related Post

Leave A Comment

Name

Website

Comment